Ponedjeljak, 22 Svibanj 2017 10:19

najbolje godine 1

U sklopu manifestacije ''Hrvatsko proljeće Središnje Bosne'' a pod pokroviteljstvom Općine Kiseljak u petak 19. svibnja u prepunoj dvorani Hrvatskog doma, kiseljačani su uživali u vrhunskoj izvedbi predstave ''Najbolje godine Đuke Begovića''.

Predstava ''Najbolje godine Đuke Begovića'' u izvedbi poznatog hrvatskog kazališnog i filmskog glumca Duška Valentića je priča o slavonskoj bećarskoj duši, gdje se glavni junak Đuka Begović pita kako je uhvatiti i ubiti kad je neuhvatljiva.
Predstava dočarava Slavoniju a začinjena je pjesmama Miroslava Škore.

najbolje godine 3

Hrvatski književnik Ivan Kozarac je u svom djelu "Đuka Begović" opisao život glavnog junaka po kojemu je roman i dobio naziv. Opisao je korijene od kojih potječe, a koji su razlog njegove težnje prema samouništenju i ćudljivu narav.

najbolje godine 2

Projekt ''Hrvatsko proljeće Središnje Bosne'' četvrtu godinu za redom proslavlja se bogatim kulturnim i zabavnim programa u deset općina ŽSB u organizaciji Mladeži Županijskog odbora HDZ-a BiH i koordinatorica Irene Mrnjavac i Glorie Lujanović.

najbolje godine 4

najbolje godine 5