Petak, 28 Travanj 2017 13:15

nac 28 2

Načelnik općine Kiseljak Mladen Mišurić-Ramljak nazočio je svečanom otvorenju vrtića ''IKRE'' i Škole Kur´ana u Kiseljaku.

Riječ je o projektu Medžlisa Islamske zajednice Kiseljak, koji je osmišljen prije dvije godine s ciljem izgradnje prvog vrtića za bošnjačku djecu i odgojem predškolskog uzrasta.

Općina Kiseljak, sukladno svojim mogućnostima podržala je izgradnju dječjeg vrtića oslobađanjem plaćanja troškova postupka izdavanja urbanističke suglasnosti i građevinske dozvole.

Načelnik Mladen Mišurić-Ramljak u svom govoru naglasio je važnost obrazovanja djece i njihovog odgoja, kako bi sutra bili na koristi kako općine tako i BiH, te zaželio puno uspjeha i sreće Medžlisu Islamske zajednice u daljnjem radu.

nac 28 1

Općina Kiseljak ne obračunava godišnju rentu u vlasništvu vjerskih zajednica koje djeluju na području općine a to se odnosi i na predškolske i školske odgojne ustanove, što je jako bitna financijska podrška u radu ovakvih institucija, kazao je načelnik.

Cijeli projekt iznosi 430.000 KM a izgradnju vrtića podržalo je Federalno ministarstvo raseljenih osoba, Kantonalno ministarstvo prostornog uređenja, ostatak sredstava osiguran je od donatora iz Kuvajta, posredstvom Vakufske direkcije i ostalih dobročinitelja.