Ponedjeljak, 27 Veljača 2017 12:09

nosnje 6

Čuvari tradicije dočekali su svoj dan i na pokladnu nedjelju obukli se u narodne nošnje Hrvata ovoga kraj.

Poseban je to događaj u župi Imena Marijina u Gromiljaku gdje se poslije misnoga slavlja nastavlja s pjesmom i plesom u dvorištu župne crkve pa put Kiseljaka sve do Lepenice.

nosnje 1

nosnje 2

Mnoštvo kiseljačana okupilo se na parkingu općine gdje uz načelnik Mladen Mišurić-Ramljak dočekalo veselu povorku a za ukusnu okrjepu pobrinule su se članice Zajednice žena ''Kraljice Katarina Kosača'' HDZ BIH Kiseljak na čelu s predsjednicom dr. Vlatkom Komšić.

nosnje 3

Gromljačanima se svake godine iznova pridruže i žitelji drugih dijelova Kiseljaka ali i susjednih općina pa se tako mogu vidjeti različite tradicijske narodne nošnje.

Nakon narodnih nošnji,  maškare će vladati Kiseljakom još dva dana do Čiste srijede, što za vjernike katolike predstavlja početak korizme i velike priprave za nadolazeći najveći kršćanski blagdan Uskrs.

nosnje 5