Srijeda, 30 Studeni 2016 08:23

Šumsko gospodarsko područje ''Fojničko'' 29. studenog službeno je postao nositelj FSC certifikat za gospodarenje šumama. Spomenutom području pripadaju tri šumarije, odnosno područja općina Kiseljaka, Kreševa i Fojnice.

Svečanom uručenju FSC certifikata nazočio je načelnik Mladen Mišurić-Ramljak i Vinko Jurković, upravitelj šumarije u Kiseljaku.

fsc 29 2

FSC certifikacija znači da se šumom gospodari prema strogim ekološkim, socijalnim i ekonomskim standardima. FSC certifikat predstavlja veliku čast i međunarodno priznanje načinu gospodarenja šumama koje se odvija u skladu sa strogim kriterijima.

Za običnog građanina, kupca drvnih proizvoda, zaštićeni FSC logotip znači da proizvod koji kupuje nije proizveden tako da su zbog njega žrtvovane šume, te da on svojim potrošačkim postupkom nije pridonio nemilosrdnoj eksploataciji šumskih resursa.

Glavni certifikator Robert Sajfert iz Zagreba certifikat je uručio direktoru ''Šuma Središnje Bosne'' Vildanu Hajiću uz nazočnost ministra poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ŽSB Salkana Merdžanića.

fcs 29 1