Općina Kiseljak


Kontakt

kontakt2t.fw

Brojač

795441
DanasDanas96
JučerJučer200
Tekući tjedanjTekući tjedanj1162
Tekući mjesecTekući mjesec6920
UkupnoUkupno795441

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 171 


Ponedjeljak, 21 Studeni 2016 08:52

 

 

 

Tko je Josip Bać? Zasigurno malo tko od kiseljačana osim onih starijih naraštaja može odgovoriti na pitanje. Teško je u par rečenica opisati čovjeka koji je zadužio Kiseljak, no Kiseljak mu se ipak odužio postavljanjem biste s njegovim likom.

 

bac 1


Akademik Josip Bać, inženjer hidrogeologije koji je istraživanjem podzemnih voda spasio mnoga mjesta u Bosni i Hercegovini dajući doprinos u iskorištavanju voda ne samo pitkih već i mineralnih, termalnih i ljekovitih dajući tako doprinos razvoju zdravstvenog turizma kao u BiH tako i drugim europskim državama.


Svoj veći dio života proveo je u Kiseljaku, čije su analize rada i istraživanje značajno pomogle u razvoju i prepoznatljivosti Kiseljaka po izvorištu mineralne vode.


Park Josipa Baća u kojemu je smješten i izvor kiseljaka dobio je i njegovu bistu koja je djelo akademskog kipara Ivana Klarića iz Vareša a izradu je financirala tvrtka Sarajevski kiseljak dd dok je Općina Kiseljak uradila postament.

 

Svečano otkrivenje biste akademika Josipa Baća bit će upriličeno u srijedu 23.studenog u 11 sati .