Utorak, 15 Studeni 2016 12:58

dijab

14. studenog u Kiseljaku je obilježen Svjetski dan šećerne bolesti, tim povodom u Hrvatskom domu održano je predavanje na temu ''Šećerna bolest-mora li biti tihi ubojica''.

Organizator događaja bilo je Dijabetološko savjetovalište JU Dom zdravlja Kiseljak a predavanje je održala prim. dr. Olivija Vukoja-Bradara, spec. obiteljske i interne medicine.

Svi zainteresirani imali su priliku izmjeriti šećer u krvi.

nac secer dijab

Veliki broj kiseljačana odazvalo se predavanju koje je uistinu bilo korisno i poučno za sve nazočne a dr. Vukoja-Bradara pozvala je sve koje boluju od dijabetesa da se jave u Dijabetološko savjetovalište JU Dom zdravlja sve u cilju kako bi se osnovala udruga oboljelih od dijabetesa koja u našoj općini još nije zaživjela.

U Kiseljaku se broj oboljelih kreće oko 800 dok je njih 325 pacijenata na inzulinskoj terapiji.